Zazimovací přípravky

2 položek celkem
CTX-550, 1l
CTX-550, 1l
K dispozici do 3 pracovních dnů.
541 Kč

Kvalitní přípravek k zazimování Vašeho bazénu a jeho opětovnému bezproblémovému znovuzprovoznění. Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a...

Kód: A08629
CTX-550, 5l
2 118 Kč –20 %
CTX-550, 5l
Skladem k okamžité dispozici (3 ks)
1 694 Kč

Kvalitní přípravek k zazimování Vašeho bazénu a jeho opětovnému znovuzprovoznění. Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku!

Kód: A03226

S koncem bazénové sezony musíme provést u bazénu tzv. zazimování tak, aby nedošlo k poškození tělesa bazénu, bazénových komponentů a chemicky zabezpečit vodu, která zůstane přes zimu v bazénu. Pokud bazén dobře zazimujeme, ušetříme si tak práci a možné problémy při jarním uvedení bazénu do provozu. Před vlastním procesem zazimování doporučujeme naposledy provést "praní" filtru a zbavit tak pískovou náplň nežádoucího znečištění. Rovněž doporučujeme provést zevrubnou kontrolu stavu technologie a technologické elektroinstalace. Ve strojovně provedeme kompletní odvodnění systému: z pískového filtru vypustíme vodu vypouštěcím ventilkem umístěným ve spodní části filtrační nádoby, totéž provedeme s recirkulačním čerpadlem, vyčistíme rovněž „lapač vlasů“ a necháme jej volně otevřený. Ovládací šesticestný ventil přesuneme do tzv. mezipolohy ( není nastaven žádný cyklus, veškeré komory jsou volně otevřeny ), povolíme veškerá šroubení a ventily a zbývající vodu necháme volně vytéci. Platí zásada: v trubních rozvodech ani v ostatních bazénových technologiích nesmí být voda! Z bazénu vypustíme vodu pod skimmer, zpětné trysky a případné protiproudé plavání. Do trysek a skimmeru umístíme zazimovací zátky. Případné podvodní osvětlení musí zůstat pod vodní hladinou tak hluboko, aby na něj nepůsobil tlak ledu zamrzlé hladiny! Usazeniny a nečistoty, které se usadí na stěnách bazénu po odpuštění vody je vhodné očistit přípravkem CTX 51 nebo CTX 75. U vody, která zůstala v bazénu po částečném vypuštění nejprve srovnáme hodnotu pH do rozmezí 7,2-7,6 a provedeme tzv. „superchloraci“ - přechlorování bazénu přípravkem CTX 200/GR. Druhý den do bazénu přidáme dle návodu na obalu přípravek na zazimování bazénů CTX 550. Tento přípravek se používá proto, aby zabránil růstu řas a vzniku zákalů v zimním období. Napříč bazénem umístíme dilatační plováky a po zakrytí bazénu ochrannou sítí bude Váš bazén připraven přečkat bez úhony celé zimní období.