CTX-392 TRIPLEX, 5kg

Kód: A07900
Značka: CTX
2 087 Kč –19 %
CTX-392 TRIPLEX, 5kg
2 087 Kč –19 % 1 670 Kč
Skladem k okamžité dispozici (3 ks)

Pomalu rozpustné multifunkční 200g tablety, 2-3 tablety na 10m3 vody. Ilustrační foto.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento tabletový přípravek svým komplexním účinkem zajišťuje odstranění bakterií, virů a dalších nebezpečných mikroorganismů z bazénové vody, zabraňuje vytváření vodních řas a současně udržuje průzračnost vody svým flokulačním účinkem. Přípravek obsahuje 93% kyseliny trichlorizokyanurové a 2-4% síranu měďnatého.

Dávkování:

  • prvotní dávkování: po dosažení hodnoty volného chlóru 0,6 g/m3 vody např. přípravkem CTX-200/GR, aplikujte 1 tabletu (200g) CTX-392 na každých 20 m3 objemu vody v bazénu
  • udržovací dávkování: 0,5-1g CTX-392/m3 vody denně při pH na požadované hodnotě 7,2-7,6 tak, aby obsah volného Cl nepřesáhl hodnotu 0,6 g/m3 ( u dětských bazénů 0,3 g/m3). Obsah vloného Cl ve vodě ověřujte denně testovací soupravou (Cl+pH)
  • pozn: skutečné dávkování je třeba přizpůsobit v závislosti na provozních podmínkách bazénu, teplotě vody a míře znečištění bazénu

Aplikace přípravku:

  • potřebné množství CTX-392 umístěte do koše skimmeru a uveďte do provozu filtrační zařízení. Je nezbytné, aby byl denně přefiltrován celý objem bazénu.

Upozornění:

  • přípravek je možné aplikovat jen u bazénů s filtrační jednotkou. Přípravek nelze aplikovat volně na hladinu a z bezpečnostních důvodů ani do plováků přímo do bazénu, neboť při použití všech chlorových přípravků v hladinovém plováku dochází k riziku poleptání a podráždění pokožky, zvláště u dětí. Po aplikaci přípravku je nutné zkontrolovat koncentraci volného chloru ve vodě testovací soupravou.  Pokud je obsah volného chloru vyšší než 0,6 g/m3, je nutno vyčkat nebo použít neutralizátor CTX-12 a používat bazén až poté, co jeho hodnota klesne pod nebo na uvedenou výši. U všech bazénů je třeba pravidelně obměňovat vodu, aby nedocházelo ke zvýšení její mineralizace a obsahu kyseliny kyanurové – doporučená koncentrace je 35 g/m3. Pravidelně měřte rovněž obsah vázaného Cl (chloraminů) a při jeho koncentraci 0,3 g/m3 nebo vyšší proveďte superchloraci přípravkem CTX-200/GR (6-10 g/m3 vody).

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku.

likevasbazenovysvet

Doplňkové parametry

Kategorie: Bazénová chemie
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 5 kg